Kogeneratory HTHP

W wielu gałęziach przemysłu występuje równoczesne zapotrzebowanie procesów produkcyjnych na chłód oraz ciepło. Zaspokojenie tego zapotrzebowania realizowane jest w wielu przypadkach poprzez zastosowanie chłodziarek elektrycznych (chiller) oraz kotłów gazowych lub olejowych. Koszty takiego rozwiązania w wielu przypadkach skłaniają decydentów do poszukiwania rozwiązań alternatywnych,  z jednej strony bardziej przyjaznych środowisku, a z drugiej tańszych w eksploatacji oraz generacji potrzebnych mediów. 

Projprzem Eko Sp. z o.o. wychodząc na przeciw takiemu zapotrzebowaniu wprowadziło do swojej oferty wysokotemperaturowe pompy ciepła. Charakteryzują się one bardzo wysokim współczynnikiem COP sięgającym nawet 7,3 oraz dochodzącymi do 50% oszczędnościami kosztu wytwarzania chłodu oraz ciepła.

Inwestor decydując się na zastosowanie  wysokotemperaturowych pomp ciepła nie tylko redukuje znacznie koszty produkcji, ale również przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego w szczególności powietrza.

 

Produkcja ciepła i chłodu dzięki kogeneracji HTHP to dobra inwestycja. Oszczędności sięgają do 50% w porównaniu z tradycyjnym układem grzewczym i chłodniczym. 

 

 

 

 

Pliki do pobrania:

Katalog HTHP

 

 

 

Dział energii odnawialnej