Kolektory słoneczne próżniowe

Jest kilka ważnych powodów, dla których warto postawić na kolektory słoneczne próżniowe:

Znaczne zmniejszenie kosztów energii w gospodarstwie domowym lub firmie.
„Odnawialne źródła energii” są alternatywą dla tradycyjnych nośników energii elektrycznej, których ceny wciąż wzrastają i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten trend zostanie utrzymany. Energia słoneczna, należąca do odnawialnych źródeł energii, jest powszechna darmowa i dostępna w naszym kraju w ekonomicznie uzasadnionej ilości. Najlepszym dowodem na skuteczność tej metody pozyskiwania energii i możliwość znacznego ograniczenie kosztów jest fakt, że przeciętna instalacja solarna daje możliwość uzyskania rocznych oszczędności, które odpowiadają kosztom wytworzenia 2 800 kWh energii pierwotnej.

Próżniowe rurowe kolektory słoneczne są urządzeniami najnowszej generacji.
Wypierają z rynku dotychczas znane i stosowane kolektory płaskie. Ograniczenie strat przechwyconego ciepła poprzez zastosowanie najdoskonalszej izolacji próżniowej powoduje, że urządzenia te, w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych płaskich, pracują efektywnie przez 365 dni w roku wspomagając w istotnym zakresie tradycyjne źródła ciepła w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej, wody basenowej a także wspierają niskotemperaturowe układy centralnego ogrzewania.

Ochrona środowiska.
Nie tylko prawne, ale także moralne zobowiązania wobec następnych pokoleń wymuszają na nas proekologiczne działania polegające między innymi na poszanowaniu nośników energii. Przeciętna instalacja z kolektorami słonecznym próżniowymi zapobiega emisji ponad tony dwutlenku węgla do atmosfery.

Niezależność i satysfakcja.
Poczucie niezależności w zakresie dostaw i rosnących cen nośników energii jest nie do pominięcia. A kąpiel w wodzie podgrzanej energią słoneczną to czysta satysfakcja.

Prestiż i wzrost ceny nieruchomości.
Kolektory słoneczne próżniowe na dachu to dowód wyboru najbardziej zaawansowanych, proekologicznych technologii pozyskania i wykorzystania energii. Instalacja taka podnosi wartość nieruchomości.

Dział energii odnawialnej