PE15-58.16
search
  • PE15-58.16
  • PE15-58.16
  • PE15-58.16

PE15-58.16

2 552,00 zł
Brutto

Kolektor słoneczny próżniowy

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

Regulamin sklepu

  Zasady dostawy

24 H

  Zasady zwrotu

Regulamin sklepu

Próżniowy kolektor słoneczny oparty na dwufazowej wymianie ciepła służy do wykorzystania energii słonecznej w ogrzewaniu wody, wspomaganiu centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody basenowej

Dane techniczne

Typ kolektora

PE20-58.16

Rodzaj

Próżniowy

Rodzaj przekaźnika ciepła

Rurka ciepła

Rura próżniowa

Termos

Powierzchnia apertury

1,5 m2

Sprawność optyczna apertura Ƞ0

0,646

Współczynnik strat ciepła liniowych

a1

1,946

Współczynnik strat ciepła nieliniowych

a2

0,026

Modyfikator kąta padania promieni słonecznych

1,54

Temperatura stagnacji

230 oC

Montaż

Próżniowy kolektor słoneczny PE15-58 przeznaczony do montażu na dachach płaskich i spadzistych oraz do montażu wolnostojącego.

Zastosowanie

Do podgrzewania wody użytkowej, wspomagania instalacji centralnego ogrzewania, wody basenowej. W zastosowaniach przemysłowych do osuszania osadów, podgrzewania wody procesowej i ścieków w oczyszczalniach ścieków.

Zalety

Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i duża trwałość dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych, odpornych na korozję materiałów takich jak specjalne szkło solarne, miedź i stal nierdzewna. Wytrzymałe, próżnioszczelne połączenia szkło-szkło.

Wysoka sprawność dzięki absorberom pokrytym warstwą wysokoselektywną i próżniowym rurom kolektora redukującym straty termiczne.

Bardzo skuteczny jednorurowy wymiennik ciepła PrimaPower, który w celu poprawy wymiany ciepła prawie całkowicie obejmuje powierzchnie kondensatorów.

Prosty montaż dzięki przyłączaniu na sucho bez bezpośredniego kontaktu z nośnikiem ciepła.

Krótkie czasy montażu, dzięki sprawdzonemu systemowi wtykowemu na tzn. "Koneksy" do połączenia kolektorów w jedno pole.

Spełnia wymogi obowiązującej normy PN EN12975-1 oraz PN EN 12975-2.

Opis działania

Głównym elementem próżniowego kolektora słonecznego są dwuścianowe rury próżniowe. Rura próżniowa składa się z dwóch rur szklanych łączonych ze sobą na zasadzie szkło-szkło.Pomiędzy ścianami rur szklanych jest próżnia, izolująca odpływ energii cieplnej na zewnątrz rury próżniowej. Wewnętrzna ściana rury próżniowej pokryta jest selektywną warstwą absorpcyjną umożliwiającą pozyskanie energii słonecznej. Energia słoneczna w postaci energii cieplnej gromadzi się wewnątrz rury próżniowej skąd jest transportowana poprzez ciepłowód do szyny zbiorczej kolektora.W szynie zbiorczej kolektora następuje wymiana cieplna z płynem instalacji solarnej. W ten sposób energia cieplna wytworzona przez kolektor próżniowy transportowana jest poprzez pompę cyrkulacyjną lub ruch grawitacyjny cieczy do zbiornika wody użytkowej lub bufora ciepła.

PE15-58.16
13 Przedmioty