Kolektor słoneczny PE20-58.16
search
  • Kolektor słoneczny PE20-58.16
  • Kolektor słoneczny PE20-58.16
  • Kolektor słoneczny PE20-58.16

Kolektor słoneczny PE20-58.16

3 200,00 zł
Brutto

Kolektor słoneczny PE20-58.16 służy do budowy instalacji podgrzewu wody użytkowej oraz wspomagania instalacji centralnego ogrzewania. Może być wykorzystywany przez cały rok. Instalacje całoroczne (glikolowe) lub okresowo (instalacje wodne).

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

Regulamin sklepu

  Zasady dostawy

24 H

  Zasady zwrotu

Regulamin sklepu

Montaż

Próżniowy kolektor słoneczny PE20-58 przeznaczony do montażu na dachach płaskich i spadzistych oraz do montażu wolnostojącego.

Zastosowanie

Do podgrzewania wody użytkowej, wspomagania instalacji centralnego ogrzewania, wody basenowej. W zastosowaniach przemysłowych do osuszania osadów, podgrzewania wody procesowej i ścieków w oczyszczalniach ścieków.

Zalety

Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i duża trwałość dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych, odpornych na korozję materiałów takich jak specjalne szkło solarne, miedź i stal nierdzewna. Wytrzymałe, próżnioszczelne połączenia szkło-szkło.

Wysoka sprawność dzięki absorberom pokrytym warstwą wysokoselektywną i próżniowym rurom kolektora redukującym straty termiczne.

Bardzo skuteczny jednorurowy wymiennik ciepła PrimaPower, który w celu poprawy wymiany ciepła prawie całkowicie obejmuje powierzchnie kondensatorów.

Prosty montaż dzięki przyłączaniu na sucho bez bezpośredniego kontaktu z nośnikiem ciepła.

Krótkie czasy montażu, dzięki sprawdzonemu systemowi wtykowemu na tzn. "Koneksy" do połączenia kolektorów w jedno pole.

Spełnia wymogi obowiązującej normy PN EN12975-1 oraz PN EN 12975-2.

Opis działania

Głównym elementem próżniowego kolektora słonecznego są dwuścianowe rury próżniowe. Rura próżniowa składa się z dwóch rur szklanych łączonych ze sobą na zasadzie szkło-szkło. Pomiędzy ścianami rur szklanych jest próżnia, izolująca odpływ energii cieplnej na zewnątrz rury próżniowej. Wewnętrzna ściana rury próżniowej pokryta jest selektywną warstwą absorpcyjną umożliwiającą pozyskanie energii słonecznej. Energia słoneczna w postaci energii cieplnej gromadzi się wewnątrz rury prózniowej skąd jest transportowana poprzez ciepłowód do szyny zbiorczej kolektora.W szynie zbiorczej kolektora następuje wymiana cieplna z płynem instalacji solarnej. W ten sposób energia cieplna wytworzona przez kolektor próżniowy transportowana jest poprzez pompę cyrkulacyjną lub ruch grawitacyjny cieczy do zbiornika wody użytkowej lub bufora ciepła.

PE20-58.16
19 Przedmioty